طراحی بازی
طراحی بازی

مدرسه اینورس پس از برگزاری دو دوره مستقل و 5 ورکشاپ مرتبط با بازی‌سازی، هم اکنون با همکاری شرکت فن‌افزار، یکی از فعالان صنعت گیم ایران، رشته Game Design خود طراحی و ارائه کرده است. علت شکل‌گیری این همکاری فعالیت تخصصی تیم قوی این شرکت و سابقه درخشان آنها در ساخت بازی‌های ویدئویی ای نظیر "گرشاسب"، "شمشیر تاریکی"، "فرزندان مورتا" و ... بوده است. بازی‌های نام برده در جشنواره‌های گوناگون نظیر جشنواره رسانه‌های دیجیتال، جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای تهران، جشنواره ستاره‌های فناوری و ... در دوره های متوالی جایزه دریافت کرده‌اند.

 

کلاس‌های این رشته به گونه‌ای طراحی شده‌اند که افراد در ابتدای ورود به رشته روند تولید بازی، ساختار تیم‌های بازی‌سازی و نقش‌های مختلف افراد در تیم‌ را بشناسند. ایده‌های طراحی و روایی خود را به خوبی نگارش کرده، آنها را به خوبی توسعه و بسط داده و طرح بازی را به بهترین حالت ارائه‌دهند. پس از آن با اطلاعات پایه طراحی بازی آشنا شده و به تدریج مبانی ساخت بازی در موتور Unity را بیاموزند.

 

در ترم دوم این رشته، فعالیت عملی دانشجویان افزایش یافته و بخشی از اساسی‌ترین اطلاعات طراحی بازی را خواهند آموخت. با اساطیر، کهن‌الگوها در ملل مختلف، ژانرهای گوناگون و ویژگی هریک از آن‌ها آشنا شده و در پایان ترم به ساخت  Prototypeبازی در Unity مشغول می‌شوند.

 

در ترم سوم، دانشجویان با تکیه بر دانش کسب شده در دو ترم گذشته، شخصیت و یا شخصیت‌های پروژه خود را بر اساس یک ساختار روایی مناسب ساخته، توسعه داده و پرداخت خواهند کرد. مکانیک‌ها و ژانر‌های مختلف بازی‌های رومیزی و غیر‌دیجیتال را شناخته و در انتهای ترم در طول 2 هفته و به صورت تیمی، بر روی یک بازی غیر دیجیتال کار خواهند کرد. در کلاس دیگری از این ترم دانشجویان بصورت تخصصی با ساخت و پرداخت مراحل بازی درگیر شده و در انتهای ترم با تمرکز بر روی مباحث "طراحی مرحله"، یک پروژه را شروع و به اتمام می‌رسانند.

 

در ترم چهارم، مباحث فنی نظیر تفکر سیستماتیک، خلق مکانیک‌ها، تاثیرات سیستم بر بازی و ... مورد بحث قرار گرفته و چالش‌ها و روش‌های طراحی بازی در کلاس "Game Design 2" بصورت تکمیلی آموزش داده می‌شود. دانشجویان روانشناسی کاربر و بازی را آموخته و در انتهای ترم با تمرکز بر روی مباحث "Mechanics and Dynamics & System Design" و "طراحی بازی"، یک پروژه را شروع و به اتمام می‌رسانند.

 

در ترم پنجم اطلاعات بدست آمده از "طراحی مرحله" در ترم سوم تکمیل تر شده و در کلاسی دیگر، زیبایی‌شناسی بازی آموزش داده می‌شود. دانشجویان در این مرحله با مسائل اقتصادی و مالی در بازی‌سازی آشنا شده و در انتهای این رشته پروژه دیگرا را با تمرکز بر مباحث "طراحی مرحله" و "مسائل اقتصادی در بازی‌سازی" شروع و به پایان می‌رسانند.

 

در انتهای این رشته به متخصصی تبدیل می‌شوید که به راحتی و در سریعترین زمان ممکن امکان ورود به شرکت‌های بازی‌سازی را خواهید داشت.